Вигодянська територіальна громада

Одеська область, Одеський район

10.10.2023 10:42

УВАГА!!! Розпочалася вакцинація диких тварин проти сказу!

photo.jpg

Відповідно до Протоколу засідання Одеської обласної державної надзвичайної протиепізоотичної комісії від 24.05.2023 №1 та методичних рекомендацій “Планування, організація та проведення пероральної імунізації м’ясоїдних тварин проти сказу” затверджених Вченою радою Інституту ветеринарної медицини НААН (Протокол від 23.10.2017 №10), Вигодянська сільська рада доводить до відома інформацію про проведення кампанії з пероральної імунізації м’ясоїдних тварин проти сказу на території Одеського району у період жовтень-листопад 2023 року.

Під час кампанії буде оброблена площа мисливських угідь: Біляївської районної організації УТМР (330 кв. км.), комінтернівської районної організації УТМР (3000 кв. км.), Овідіопольської районної організації УТМР (105 кв. км.) та Мисливсько-рибальського підприємства “Сокіл” (30 кв. км.).

При цьому буде застосовуватися вакцина антирабічна для пероральної імунізації м’ясоїдних тварин.

Приманка має вигляд невеликих брикетів розміром із сірникову коробку із запахом м’ясокісткового борошна. Усередині - желеподібна капсула з вакциною проти сказу. Дані заходи забезпечать створення стійкого імунітету у диких тварин, котрі є основними розповсюджувача збудника сказу та значно покращать епізоотичну ситуацію в регіоні.

Вакцина створює специфічний імунітет при пероральному застосуванні, вакцинована тварина не виділяє вакцинний вірус зі слиною.

Наголошуємо, що приманка є безпечною для людей та тварин, екології та використовується на території України більше трьох років.

Одеське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області звертається до жителів району з проханням: у разі виявлення приманок не брати їх руками і не переміщувати з місць розкладання.

Довідково: сказ - одна з найнебезпечніших вірусних хвороб, спільних для тварин та людей, за якою уражається центральна нервова система з ознаками поліенцефаломієліту, супроводжується паралічами і без лікування завжди закінчується смертю. Поширюють сказ у природі лисиці, вовки, єнотоподібні собаки та бродячі тварини, однак основним джерелом вірусу сказу є червона лисиця. Пероральна імунізація диких м’ясоїдних тварин є одним із ефективних заходів боротьби зі сказом і забезпечує покращення епізоотичної ситуації, що підтверджує досвід країн Західної і Центральної Європи. З 1985 року під егідою ВООЗ та МЕБ при фінансовій підтримці Європейського Союзу розпочалися широкомасштабні кампанії з пероральної імунізації лисиць проти сказу в Європі. Проведення цього заходу стало надзвичайно ефективним і привело до поліпшення епізоотичної ситуації в країнах Західної та Центральної Європи і переміщення центру епізоотії в Східну Європу.

6509a9194a0e5096664117.jpg
Поділитись
Дізнайтеся також

Усі повідомлення